CROSS LAKE ISLANDERS
NCN FLAMES
NORWAY HOUSE NORTH STARS
OCN STORM
PBCN SELECTS
PEGUIS JUNIORS
MON SEP 19 at 7:30PM
PBCN SELECTS
6
STORM
11
WED SEP 21 at 7:30PM
STORM
7
PBCN SELECTS
5
SAT OCT 1 at 7:30PM
PBCN SELECTS
FLAMES
Gilbert McDonald Are (-)
SAT OCT 1 at 7:30PM
NORTHSTARS
STORM
Gordon Lathlin Memor (-)
SAT OCT 1 at 7:30PM
ISLANDERS
JUNIORS
Peguis Multiplex (-)
SUN OCT 2 at 1:30PM
PBCN SELECTS
FLAMES
Gilbert McDonald Are (-)
SUN OCT 2 at 1:30PM
NORTHSTARS
STORM
Gordon Lathlin Memor (-)
SUN OCT 2 at 1:30PM
ISLANDERS
JUNIORS
Peguis Multiplex (-)
SAT OCT 8 at 7:30PM
NORTHSTARS
JUNIORS
Peguis Multiplex
SAT OCT 8 at 7:30PM
PBCN SELECTS
ISLANDERS
Cross Lake Sports Co (-)
SAT OCT 8 at 7:30PM
FLAMES
STORM
Gordon Lathlin Memor (-)
SUN OCT 9 at 1:30PM
NORTHSTARS
JUNIORS
Peguis Multiplex (-)
SUN OCT 9 at 1:30PM
PBCN SELECTS
ISLANDERS
Cross Lake Sports Co (-)
SUN OCT 9 at 1:30PM
FLAMES
STORM
Gordon Lathlin Memor (-)
TUE OCT 11 at 7:30PM
NORTHSTARS
ISLANDERS
Cross Lake Sports Co (-)
THU OCT 13 at 7:30PM
PBCN SELECTS
STORM
Gordon Lathlin Memor (-)
SAT OCT 15 at 4:30PM
JUNIORS
FLAMES
C.A Nesbitt Arena (-)
SAT OCT 15 at 7:30PM
NORTHSTARS
PBCN SELECTS
Whitney Forum (-)
SAT OCT 15 at 7:30PM
STORM
ISLANDERS
Cross Lake Sports Co (-)
SUN OCT 16 at 12:30PM
JUNIORS
FLAMES
Gilbert McDonald Arena
SUN OCT 16 at 1:30PM
NORTHSTARS
PBCN SELECTS
Whitney Forum (-)
SUN OCT 16 at 1:30PM
STORM
ISLANDERS
Cross Lake Sports Co (-)
SAT OCT 22 at 7:30PM
PBCN SELECTS
JUNIORS
Peguis Multiplex (-)
SAT OCT 22 at 7:30PM
STORM
NORTHSTARS
MAP
SAT OCT 22 at 7:30PM
ISLANDERS
FLAMES
Gilbert McDonald Arena
SUN OCT 23 at 12:30PM
ISLANDERS
FLAMES
Gilbert McDonald Arena
SUN OCT 23 at 1:30PM
PBCN SELECTS
JUNIORS
Peguis Multiplex (-)
SUN OCT 23 at 1:30PM
STORM
NORTHSTARS
MAP
SAT OCT 29 at 7:30PM
STORM
JUNIORS
Peguis Multiplex (-)
SAT OCT 29 at 7:30PM
FLAMES
NORTHSTARS
MAP
SUN OCT 30 at 1:30PM
STORM
JUNIORS
Peguis Multiplex (-)
SUN OCT 30 at 1:30PM
FLAMES
NORTHSTARS
MAP
WED NOV 2 at 7:30PM
ISLANDERS
NORTHSTARS
MAP
SAT NOV 5 at 4:30PM
NORTHSTARS
FLAMES
C.A Nesbitt Arena (-)
SAT NOV 5 at 7:30PM
JUNIORS
PBCN SELECTS
Whitney Forum
SUN NOV 6 at 1:30PM
JUNIORS
PBCN SELECTS
Whitney Forum (-)
SUN NOV 6 at 1:30PM
NORTHSTARS
FLAMES
Gilbert McDonald Are (-)
FRI NOV 11 at TBA
JUNIORS
ISLANDERS
Cross Lake Sports Co (-)
SAT NOV 12 at 7:30PM
PBCN SELECTS
STORM
Gordon Lathlin Memor (-)
SAT NOV 12 at 7:30PM
FLAMES
ISLANDERS
Cross Lake Sports Complex
SAT NOV 12 at 7:30PM
JUNIORS
NORTHSTARS
MAP
SUN NOV 13 at 1:30PM
PBCN SELECTS
STORM
Gordon Lathlin Memor (-)
SUN NOV 13 at 1:30PM
FLAMES
ISLANDERS
Cross Lake Sports Co (-)
SUN NOV 13 at 1:30PM
JUNIORS
NORTHSTARS
MAP
SAT NOV 19 at 7:30PM
STORM
FLAMES
Gilbert McDonald Are (-)
SAT NOV 19 at 7:30PM
ISLANDERS
NORTHSTARS
MAP
SUN NOV 20 at 1:30PM
STORM
FLAMES
Gilbert McDonald Arena
SUN NOV 20 at 1:30PM
ISLANDERS
NORTHSTARS
MAP
WED NOV 23 at 7:30PM
STORM
PBCN SELECTS
Whitney Forum (-)
SAT NOV 26 at 7:30PM
ISLANDERS
STORM
Gordon Lathlin Memor (-)
SUN NOV 27 at 1:30PM
ISLANDERS
STORM
Gordon Lathlin Memor (-)
SAT DEC 3 at 7:30PM
FLAMES
JUNIORS
Peguis Multiplex (-)
SAT DEC 3 at 7:30PM
ISLANDERS
PBCN SELECTS
Whitney Forum (-)
SAT DEC 3 at 7:30PM
NORTHSTARS
STORM
Gordon Lathlin Memor (-)
SUN DEC 4 at 1:30PM
FLAMES
JUNIORS
Peguis Multiplex (-)
SUN DEC 4 at 1:30PM
ISLANDERS
PBCN SELECTS
Whitney Forum (-)
SAT DEC 10 at 7:30PM
NORTHSTARS
ISLANDERS
Cross Lake Sports Co (-)
SUN DEC 11 at 7:30PM
STORM
PBCN SELECTS
Whitney Forum (-)
SUN DEC 11 at 7:30PM
ISLANDERS
NORTHSTARS
MAP
SAT DEC 17 at 7:30PM
JUNIORS
STORM
Gordon Lathlin Memor (-)
SAT DEC 17 at 7:30PM
FLAMES
PBCN SELECTS
Whitney Forum (-)
SUN DEC 18 at 1:30PM
JUNIORS
STORM
Gordon Lathlin Memor (-)
SUN DEC 18 at 1:30PM
FLAMES
PBCN SELECTS
Whitney Forum (-)
TUE JAN 3 at 7:30PM
FLAMES
PBCN SELECTS
Whitney Forum (-)
SAT JAN 7 at 3:30PM
ISLANDERS
FLAMES
C.A Nesbitt Arena (-)
SAT JAN 7 at 7:30PM
STORM
JUNIORS
Peguis Multiplex (-)
SAT JAN 7 at 7:30PM
PBCN SELECTS
NORTHSTARS
MAP
SUN JAN 8 at 1:30PM
STORM
JUNIORS
Peguis Multiplex (-)
SUN JAN 8 at 1:30PM
PBCN SELECTS
NORTHSTARS
MAP
THU JAN 12 at 7:30PM
STORM
PBCN SELECTS
Whitney Forum (-)
SAT JAN 14 at 7:30PM
JUNIORS
NORTHSTARS
MAP
SAT JAN 14 at 7:30PM
STORM
ISLANDERS
Cross Lake Sports Co (-)
SUN JAN 15 at 1:30PM
JUNIORS
NORTHSTARS
MAP
FRI JAN 20 at 4:45PM
JUNIORS
FLAMES
Iceplex - Subway
FRI JAN 20 at 6:15PM
NORTHSTARS
PBCN SELECTS
Seven Oaks Sportsplex - Blue
FRI JAN 20 at 8:00PM
STORM
ISLANDERS
Iceplex - Subway
SAT JAN 21 at 9:15AM
FLAMES
STORM
Iceplex - MB Building Trades
SAT JAN 21 at 9:30AM
NORTHSTARS
JUNIORS
Iceplex - Flynn
SAT JAN 21 at 9:45AM
PBCN SELECTS
ISLANDERS
Iceplex - ACU
SAT JAN 21 at 6:15PM
STORM
NORTHSTARS
Iceplex - Flynn
SAT JAN 21 at 6:30PM
FLAMES
PBCN SELECTS
Iceplex - MB Building Trades
SAT JAN 21 at 6:30PM
ISLANDERS
JUNIORS
Iceplex - Subway
SUN JAN 22 at 9:00AM
PBCN SELECTS
NORTHSTARS
Iceplex - ACU
SUN JAN 22 at 9:15AM
ISLANDERS
STORM
Iceplex - Flynn
SUN JAN 22 at 12:15PM
JUNIORS
FLAMES
Iceplex - ACU
LEAGUE STANDINGS
Team GP W L D OTL PTS
Islanders 0 0 0 0 0 0
Flames 0 0 0 0 0 0
NorthStars 0 0 0 0 0 0
Storm 0 0 0 0 0 0
PBCN Selec.. 0 0 0 0 0 0
Juniors 0 0 0 0 0 0
SCORING LEADERS
TB
0
GOALIE LEADERS
About the KJHL

The Keystone Junior Hockey League (formerly the Manitoba Junior B Hockey League), is a Junior B league currently made up of six teams in Manitoba and Saskatchewan, sanctioned by Hockey Canada. The KJHL regular season runs from September to March, with playoffs starting after the end of the regular season.

As the only sanctioned Junior B league in Manitoba, the champion is awarded the Carillon Cup and represent Hockey Manitoba at the Western Canadian Junior B Championships to compete for the Keystone Cup.

 

League Executive:

President: Andrew Arksey

Vice President: TBA

Secretary: Matt Granger

Treasurer: Nick Bourgeois

Commissioner: Brett Stewart

Director of Officials & Statistician: Andrew Arksey

 

Champions

1978 Transcona Railers

1979 Transcona Railers

1980 Transcona Railers

1981 Transcona Railers

1982 Transcona Railers

1983 North Winnipeg Satelites

1984 Selkirk Fishermen

1985 North Winnipeg Satelites

1986 North Winnipeg Satelites

1987 Oak Bluff Raiders

1988 North Winnipeg Satelites

1989 North Winnipeg Satelites

1990 Beausejour Comets

1991 Selkirk Fishermen

1992 Selkirk Fishermen

1993 Selkirk Fishermen

1994 Selkirk Fishermen

1995 St. Malo Warriors

1996 Peguis Juniors

1997 St. Malo Warriors

1998 Peguis Juniors

1999 Selkirk Fishermen

2000 St. Malo Warriors

2001 St. Malo Warriors

2002 North Winnipeg Satelites

2003 North Winnipeg Satelites

2004 Selkirk Fishermen

2005 Selkirk Fishermen

2006 North Winnipeg Satelites

2007 Winnipeg Saints

2008 Norway House North Stars

2009 St. Malo Warriors

2010 Selkirk Fishermen

2011 Arborg Ice Dawgs

2012 Arborg Ice Dawgs

2013 Peguis Juniors

2014 Selkirk Fishermen

2015 Selkirk Fishermen

2016 Peguis Juniors

2017 Peguis Juniors

2018 Peguis Juniors

2019 Peguis Juniors

2020 No Champion due to COVID-19

2021 No Champion due to COVID-19

2022 Peguis Juniors

2023 

FOLLOW US ON TWITTER
© 2022, KEYSTONE JUNIOR 'B' HOCKEY LEAGUE. ALL RIGHTS RESERVED.

Design, Hosting, Online Registration & Administration Tools By:Powered By:
Sports Administration & Management, Online Registration, Stores, Professional Websites for Amateur Sports Teams, Leagues, Tournaments & Associations

ADMIN LOGIN