FRIDAY SEP. 10 at 7:00 PM
MARINERS
6
VICTORIA
3
SATURDAY SEP. 11 at 7:00 PM
VICTORIA
5
MARINERS
6
SATURDAY SEP. 11 at 7:00 PM
LAKERS
3
SIMON FRASER
4
FRIDAY SEP. 17 at 7:00 PM
TWU (USPORTS)
6
VICTORIA
0
FRIDAY SEP. 17 at 7:00 PM
SIMON FRASER
2
UBC (USPORTS)
8
SATURDAY SEP. 18 at 4:00 PM
TWU (USPORTS)
4
MARINERS
2
FRIDAY SEP. 24 at 7:00 PM
MARINERS
1
VICTORIA
3
SATURDAY SEP. 25 at 4:00 PM
SIMON FRASER
5
LAKERS
1
SUNDAY SEP. 26 at 12:30 PM
MARINERS
9
LAKERS
0
FRIDAY OCT. 1 at 2:00 PM
MARINERS
1
UBC (USPORTS)
4
FRIDAY OCT. 1 at 7:00 PM
VICTORIA
1
SIMON FRASER
5
SATURDAY OCT. 2 at 3:30 PM
VICTORIA
2
UBC (USPORTS)
5
SATURDAY OCT. 2 at 7:00 PM
MARINERS
5
SIMON FRASER
1
FRIDAY OCT. 8 at 7:00 PM
TWU (USPORTS)
SIMON FRASER
Bill Copeland Sports Centre
SATURDAY OCT. 9 at 3:30 PM
CAPTAINS CUP SE.
CAPTAINS CUP SE.
Thunderbird Arena
SATURDAY OCT. 16 at 9:00 PM
SIMON FRASER
3
LAKERS
2
FRIDAY OCT. 22 at 7:00 PM
LAKERS
3
VICTORIA
0
SATURDAY OCT. 23 at 7:00 PM
LAKERS
1
MARINERS
4
SATURDAY OCT. 30 at 7:15 PM
VICTORIA
2
MARINERS
5
SATURDAY OCT. 30 at 8:30 PM
SIMON FRASER
5
LAKERS
2
FRIDAY NOV. 5 at 7:00 PM
MARINERS
1
SIMON FRASER
4
SATURDAY NOV. 6 at 7:00 PM
MARINERS
1
SIMON FRASER
5
FRIDAY NOV. 12 at 7:00 PM
MARINERS
11
VICTORIA
3
SATURDAY NOV. 13 at 8:45 PM
SIMON FRASER
5
LAKERS
2
FRIDAY NOV. 19 at 7:00 PM
SIMON FRASER
7
VICTORIA
1
SATURDAY NOV. 20 at 7:00 PM
SIMON FRASER
6
MARINERS
5
SATURDAY NOV. 27 at 7:15 PM
POWELL RIVER RE.
MARINERS
Nanaimo Ice Centre
FRIDAY JAN. 7 at 4:00 PM
MARINERS
VICTORIA
Ian Stewart Complex
FRIDAY JAN. 7 at 7:00 PM
UBC
SIMON FRASER
Bill Copeland Sports Centre
FRIDAY JAN. 7 at 7:00 PM
LAKERS
VICTORIA
Ian Stewart Complex
SATURDAY JAN. 8 at 1:00 PM
MARINERS
LAKERS
Ian Stewart Complex
SATURDAY JAN. 8 at 7:00 PM
MARINERS
VICTORIA
Ian Stewart Complex
FRIDAY JAN. 14 at 7:00 PM
VICTORIA
SIMON FRASER
Bill Copeland Sports Centre
SATURDAY JAN. 15 at 7:00 PM
VICTORIA
SIMON FRASER
Bill Copeland Sports Centre
SATURDAY JAN. 15 at 7:15 PM
POWELL RIVER RE.
MARINERS
Nanaimo Ice Centre
FRIDAY JAN. 21 at 7:00 PM
UAF (NCAA)
SIMON FRASER
Bill Copeland Sports Centre
SATURDAY JAN. 22 at 7:00 PM
UAF (NCAA)
SIMON FRASER
Bill Copeland Sports Centre
SATURDAY JAN. 22 at 7:15 PM
VICTORIA
MARINERS
Nanaimo Ice Centre
FRIDAY JAN. 28 at 8:30 PM
VICTORIA
LAKERS
Capital News Centre
SATURDAY JAN. 29 at 7:15 PM
POWELL RIVER RE.
MARINERS
Nanaimo Ice Centre
SATURDAY JAN. 29 at 8:30 PM
VICTORIA
LAKERS
Capital News Centre
FRIDAY FEB. 4 at 7:00 PM
MARINERS
VICTORIA
Ian Stewart Complex
SATURDAY FEB. 5 at 7:00 PM
LAKERS
SIMON FRASER
Bill Copeland Sports Centre
FRIDAY FEB. 11 at 7:00 PM
MARINERS
LAKERS
Logan Lake Recreation Centre
SATURDAY FEB. 12 at 7:00 PM
MARINERS
LAKERS
Logan Lake Recreation Centre
FRIDAY FEB. 18 at 7:00 PM
SIMON FRASER
VICTORIA
Ian Stewart Complex
SATURDAY FEB. 19 at 7:15 PM
SIMON FRASER
MARINERS
Nanaimo Ice Centre
MONDAY FEB. 21 at 4:00 PM
LAKERS
SIMON FRASER
Bill Copeland Sports Centre
SATURDAY FEB. 26 at 7:15 PM
POWELL RIVER RE.
MARINERS
Nanaimo Ice Centre
FRIDAY MAR. 4 at TBA
SEED 4
SEED 3
Location TBA
FRIDAY MAR. 4 at TBA
SEED 2
SEED 1
Location TBA
SATURDAY MAR. 5 at TBA
LOSER OF QF1
WINNER OF QF2
Location TBA
SUNDAY MAR. 6 at TBA
WINNER OF SF
WINNER OF QF1
Location TBA
SCORING LEADERS
GOALIE LEADERS
.952
Goalie SV%
M Lenko .939
D Paul .938
J Brendeland .914
J Little .886
Awards: POW

PLAYER OF THE WEEK

2021-22 WINNERS

November 21 - Garrett Hilton (Simon Fraser University)
November 13 - Brock Palmer (Vancouver Island University)
November 7 - Kyle Bergh (Simon Fraser University)
October 31 - Michael Lenko (Simon Fraser University)
October 24 - Daniel Paul (Okanagan Lakers)

2019-20 WINNERS

March 9 - Jacob Lacasse (Simon Fraser University)
March 2 - Carter Huber (University of Victoria)
February 24 - Logan Casavant (Trinity Western University)
February 16 - Garrett Dunlop (Vancouver Island University)
February 9 - Hayden Guilderson (Trinity Western University)
February 2 - Jarrett Fontaine (Trinity Western University)
January 26 - Jaiden LaPorte (Selkirk College)
January 19 - Takato Cox (Simon Fraser University)
January 12 - Kobe Oishi (Vancouver Island University)
January 5 - Joseph Sylvain (Trinity Western University)
December 8 - Ty Westgard (Simon Fraser University)
December 1 - Tristen Cross (Selkirk College)
November 24 - Jeremy Balyk (Vancouver Island University)
November 17 - Mitch Ledyard (Simon Fraser University)
November 10 - Josh Bruce (Trinity Western University)
November 3 - Keegan Durrance (University of Victoria)
October 27 - Blake Sidoni (Selkirk College)
October 20 - Logan Casavant (Trinity Western University)
October 13 - Travis Verveda (Trinity Western University)
October 6 - Garrett Dunlop (Vancouver Island University)
September 29 - Daniel Paul (University of Victoria)

 

2018-19 WINNERS

March 4 - Cole Plotnikoff (Simon Fraser University)
February 25 - Michael Lenko (Simon Fraser University)
February 18 - Logan Casavant (Trinity Western University)
February 10 - Patrick Zubick (Selkirk College)
February 3 - Travis Verveda (Trinity Western University)
January 27 - Edward Lindsey (Selkirk College)
January 20 - Brett Witala (Vancouver Island University)
January 13 - Lucas Mills (Trinity Western University)
January 6 - Dallas Calvin (Vancouver Island University)
December 9 - Evan Last (Trinity Western University)
December 2 - Blake Holowaty (University of Victoria)
November 25 - Lucas Mills (Trinity Western University)
November 18 - Spencer Gerth (Trinity Western University)
November 11 - Dallas Calvin (Vancouver Island University)
November 4 - Landon Walters (Selkirk College)
October 28 - Mitch Newsome (Simon Fraser University)
October 21 - Alex Milligan (Vancouver Island University)
October 14 - Garrett Dunlop (Vancouver Island University)
October 7 - Jarrett Fontaine (Trinity Western University)

2017-18 WINNERS

March 19 - Silas Matthys (Trinity Western University)
March 12 - Evan Last (Trinity Western University)
March 5 - Michael Olson-Eyre (Vancouver Island University)
February 26 - Kobe Oishi (Vancouver Island University)
February 19 - Brett Mathews (Eastern Washington University)
February 12 - Dustin Deugau (Trinity Western University)

February 5 - Beau Walker (Eastern Washington University)
January 29 - Darryl Senholt (Vancouver Island University)
January 22 - Cole Arcuri (Selkirk College)
January 15 - Silas Matthys (Trinity Western University)
January 8 - Brendan Lamont (Simon Fraser University)
December 3 - Dallas Calvin (Selkirk College)
November 27 - Jack Palmer (University of Victoria)
November 20 - Gage Colpron (Vancouver Island University)
November 13 - Mak Barden (Simon Fraser University)
November 6 - Dane Feeney (Selkirk College)                                 
October 30 - Dallas Calvin (Selkirk College)
October 23 - Brandon Potomak (Trinity Western University)
October 16 - Derek McPhail (Selkirk College)
October 9 - Dirk de Waal (Trinity Western University)

2016-17 WINNERS

March 20th - Shawn Mueller (University of Victoria)
March 12th - Jack Palmer (University of Victoria)
March 5th - Daniell Lange (Simon Fraser University)
February 26th - Jacob Mills (Trinity Western University)
February 19th - Graham Smerek (Simon Fraser University)
February 12th - Dirk De Waal (Trinity Western University)
February 5th - Adam Callegari (Simon Fraser University)
January 29th - Patrick Holland (University of Victoria)
January 22nd - Austin Brihn (Eastern Washington University)
January 15th - Scott Patterson (Simon Fraser University)
December 4th - Jamey Kreller (Trinity Western University)
November 27th - Luciano Somerville (University of Victoria)
November 20th - Evan Last (Trinity Western University)
November 13th - Mathew Berry-Lamontagna (Simon Fraser University)
November 6th - Shawn Mueller (University of Victoria)
October 30th - Silas Matthys (Trinity Western University)
October 23rd - Dallas Calvin (Selkirk College)
October 16th - Patrick Holland (University of Victoria)
October 9th - Jordan Liem (Simon Fraser University)

2015-16 WINNERS

March 20th - Ryan Edwards (Selkirk College)
March 13th - Jamie Russell (Trinity Western University)
March 6th - Dallas Calvin (Selkirk College)
February 28th - James Tindle (University of Victoria)
February 28th - James Tindle (University of Victoria)
February 21st - Silas Matthys (Trinity Western University)
February 14th - James Prigione (Selkirk College)
February 7th - Matthew Berry-Lamontagna (Simon Fraser University)
January 31st - Shawn Mueller (University of Victoria)
January 24th - PJ Buys (Trinity Western University)
January 17th - Brett Mathews (Eastern Washington University)
January 10th - Patrick Webb (University of Victoria)
December 6th - Blair Murphy (Trinity Western University)
November 29th - Jono Ceci (Simon Fraser University)
November 22nd - Shawn Mueller (University of Victoria)
November 15th - Jamey Kreller (Trinity Western University)
November 8th - Graham Smerek (Simon Fraser University)
November 1st - Ryan Edwards (Selkirk College)
October 25th - Ryan Bakken (Trinity Western University)
October 18th - Beau Walker (Eastern Washington)
October 11th - Jaret Babych (Simon Fraser University)
October 4th - Dallas Calvin (Selkirk College)

2014-15 WINNERS

March 1st - Paxton Bell (Eastern Washington University)
Feburary 22nd - Logan Proulx (Selkirk College)
February 15th - Andrew Parent (Simon Fraser University)
February 8th - Paxton Bell (Eastern Washington University)
February 1st - Mathew Berry-Lamontagna (Simon Fraser University)
January 25th - Ryan Edwards (Selkirk College)
January 18th - Beau Walker (Eastern Washington University)
January 11th - Evan Warner (University of Victoria)
December 7 - PJ Buys (Trinity Western University)
November 30th - Alex Milligan (Selkirk College)
November 23rd - Dylan Hykawy (University of Victoria)
November 16th - Silas Matthys (Trinity Western University)
November 9th - Shawn Mueller (University of Victoria)
November 2nd - Tyler Basham (Simon Fraser University)
October 26th - Adam Klein (University of Victoria)
October 19th - Jackson Garrett (Selkirk College)
October 12th - Jono Ceci (Simon Fraser University)
October 5th - Beau Walker (Eastern Washington)
September 28th - J.P. Villeneuve (Trinity Western)

2013-14 WINNERS

March 11th - J.P. Villeneuve (Trinity Western University)
March 2nd - Eli Wiebe (University of Victoria)
February 23rd - Tyler Mort (Eastern Washington University)
February 16th - Jason Greenwell (Eastern Washington University)
February 9th - Logan Proulx (Selkirk College)
February 2nd - Mitchell Bell (University of Victoria)
January 26th - J.P. Villeneuve (Trinity Western University)
January 19th - Jared Eng (Simon Fraser University)
January 12th - Stephen Wolff (Thompson Rivers University)
December 8th - Nick Sandor (Simon Fraser University)
December 1st - Nick Babich (University of Victoria)
November 24th - Brad Robinson (University of Victoria)
November 17th - Uriah Machuga (Eastern Washington University)
November 10th - Cody Fidgett (Selkirk College)
November 3rd - Tyler Berkholtz (Thompson Rivers University)
October 28th - Harry Fredeman (Trinity Western University)
October 21st - Connor McLaughlin (Selkirk College)
October 14th - Aaron Enns (Simon Fraser University)
October 7th - J.P. Villeneuve (Trinity Western University)
September 30th - Josh MacDonald (Thompson Rivers University)


2012-13 WINNERS

March 10th - Alex Sirard (Selkirk College)
March 3rd - Shawn Mueller (University of Victoria)
February 24th - Scott Swiston (Selkirk College)
February 17th - Harry Fredeman (Trinity Western University)
February 10th - Josh MacDonald (Thompson Rivers University)
February 3rd - Jordan Wood (Selkirk College)
January 27th - Colten DeFrias (Thompson Rivers University)
January 20th - Tim Zwiers (Trinity Western University)
January 13th - Bret Kellogg (Eastern Washington University)
January 6th - Ben Van Lare (Simon Fraser University)
December 2nd - Taylor Swaffield (Simon Fraser University)
November 25th - Harry Fredeman (Trinity Western University)
November 18th - Alessio Tomassetti (Thompson Rivers University)
November 11th - Dennis Pavlina (University of Victoria)
November 4th - Jordan Wood (Selkirk College)
October 28th - Evan Warner (University of Victoria)
October 21st - Dylan Smith (Selkirk College)
October 14th - Ben Van Lare (Simon Fraser University)
October 7th - Jason Greenwell (Eastern Washington University)


2011-12 WINNERS

March 11th - Kevin Currie (Trinity Western University)
March 4th - Jake Flynn (Eastern Washington University)
February 26th - Ben Van Lare (Simon Fraser University)
February 19th - Patrik Martin (Okanagan College)
February 12th - Brent Sutherland (University of Victoria)
February 5th - Brandon Long (Trinity Western University)
January 29th - Bret Kellogg (Eastern Washington University)
January 22nd - Cody Rose (Thompson Rivers University)
January 15th - Jono Ceci (Simon Fraser University)
January 8th - Matthew Bell (University of Victoria)
November 28th - Chris Glen (Okanagan College)
November 21st - Andrew Fisher (Thompson Rivers University)
November 14th - Miles Houston (Okanagan College)
November 7th - Spenser Wong (Selkirk College)
October 31st - Tim Zwiers (Trinity Western University)
October 24th - Ben Van Lare (Simon Fraser University)
October 17th - Jordan Wood (Selkirk College)
October 10th - Bret Kellogg (Eastern Washington University)

SOCIALIZE WITH US
© 2021, BC INTERCOLLEGIATE HOCKEY LEAGUE. ALL RIGHTS RESERVED.

Design, Hosting, Online Registration & Administration Tools By:Powered By:
Sports Administration & Management, Online Registration, Stores, Professional Websites for Amateur Sports Teams, Leagues, Tournaments & Associations

ADMIN LOGIN